Poštovné zdarma pri objednávkach od 39 €

Brady sa na nás rútia v podobe módnych trendov zo všetkých strán. Táto skutočnosť podmienila triumfálny návrat barberov na zoznam vychytených remesiel. Kto sú to barberi a prečo by si si mal rozhodne nájsť čas ich navštíviť? Dopraj si starostlivosť ako chlap a vyzeraj ako chlap!

Móda je vec nepredvídateľná a dokáže svetom kvalitne zamávať. Ešte pred pár rokmi sme považovali zlaté remeslo barberov – vtedy známejšie pod pseudonymom holiči, za vymretú retro záležitosť. Brady nosili len bezďáci a frizúra sa upravovala jedine na hlave, a to svojpomocne strojčekom, či v univerzálnych kaderníctvach. Kto nosil bradu a fúzy sa považoval za podivína alebo asociála. Výnimku mali akurát tak staršie ročníky, motorkári alebo poľovníci. To je však preč! Brada sa opäť hlási o slovo aj u mladších generácií a barberi sa vracajú na scénu vo veľkom štýle.

Dopraj si profi styling

Všetko zvládaš svojpomocne sám? Samozrejme existuje na nete kopec návodov a typov ako si bradu upraviť správne sám a ako sa o ňu postarať. Pokiaľ si na to trúfaš a dôveruješ svojmu talentu, nikto ti nebráni ísť smelo do toho. Ak však zistíš, že na holenie talent nemáš, až keď budeš mať na tvári miesto brady niečo, čo pripomína skôr zdochnutú fredku, neopováž sa nariekať. Môžeš podobnej nepríjemnosti predísť a navštíviť barbera. Dnes už aj na Slovensku v pohode nájdeš takýchto chlapíkov. Sú špeciálne vyškolení a pripravení premeniť tvoju bradu na umelecké dielo, z ktorého pôjde do kolien nielen nežnejšie pohlavie.

Barberi. Čo je ich úlohou?

barbershop
Vypestovať bradu – neboj sa navštíviť barbera ešte v čase, keď bradu len začínaš zapúšťať. Zvyčajná chlapská taktika je nechať bradu voľne rásť a keď dosiahne požadovanú dĺžku začať do nej doma rôznym spôsobom babrať. V štádiu rastu však brada môže vyzerať nepekne a pri neodbornom zásahu môže aj výsledný efekt dopadnúť katastrofou. Oslov barbera už na začiatku. Na základe typológie tváre, hustoty rastu, či typu ochlpenia ti pomôže vybrať vhodný typ brady a už od začiatku ju začať usmerňovať a tvarovať tak aby si vyzeral po celý čas cool.

Starostlivosť o bradu – základnú starostlivosť o bradu vo forme zastrihávania môžeš zvládnuť aj doma. Dôležitý je kvalitný strojček, ktorý je dobré uprednostniť pred klasickou žiletkou. Domáca úprava si však vyžaduje znalosť správneho tvarovania a je skôr vhodná pre pokročilejšie strnisko a kratšiu bradu, ktorú ti vopred vytvaroval barber. Tvojou úlohou je stanovený tvar len udržiavať. Hustá a dlhá brada je už na starostlivosť náročnejšia. Vtedy nastáva čas zdvihnúť zadok z gauča a premiestniť ho priamo do barberského kresla. Tvojou úlohou od tohto momentu je len oddychovať a nechať úpravu a záverečný styling na tých, čo vedia ako na to.

Čas na chillout

Chceš sa ísť ostrihať, no nemáš chuť sedieť vo feministickom krúžku a popíjať s dámami kávičku v univerzálnom kaderníctve? Zabudni na to! Od toho tu sú barbierstvá. Správne barbierstvo je chlapské doupie, v ktorom môžeš stráviť pár príjemných chvíľ s kvalitným koňakom a cigarou, zatiaľ čo sa odborník postará o tvoj účes aj bradu. Pokojne si z toho urob pravidelný rituál a raz za mesiac si daj chill u svojho barbera, s ktorým môžeš pokecať o čomkoľvek. Správny barber bude tvoj kamoš.

Ak chceš nájsť toho svojho, neváhaj a prekutraj aj našu unikátnu mapu barbershopov.

Taktiež nezabudni pravidelne nazerať do tejto sekcie, kde budeme postupne jednotlivé domáce barbershopy predstavovať!