Poštovné zdarma pri objednávkach od 39 €

Leto prináša ľahkosť bytia… pokiaľ nemáš bradu. Mnoho chlapov by počas horúčav radšej siahlo po britve či žiletke a zbavilo sa každého nadmerného chlpu prakticky všade. Jim sa dnes s tebou podelí 5 bodovou príručkou prežitia pre tvoju bradu, vďaka ktorej si ľahko poradíš bez ujmy na svojej pýche.

1. Keď sa potíš ako taká malá svinka. Alebo veľká sviňa.

Brada nebrada, leto a potenie sú jednoducho nerozlučný pár. A ak si poriadny kus chlapa, tvoje výhliadky, že sa bez potenia zaobídeš minimálne do septembra, sú blízke k nule.

Ale neobávaj sa, presne tu sa prejaví jeden z benefitov brady. Všetok pot z tváre, ktorý by si obvykle našiel cestu do tvojich úst, bude absorbovaný tvojimi fúzami a bradou. Mínusom je, že tento pot môže uviaznuť pod chĺpkami bez jednoduchej cesty úniku. To môže viesť k zvýšenej tvorbe kožného mazu, ktorý zase tvoju pokožku podráždi a spôsobí zarastanie chĺpkov a vyrážky. To nechceš, preto máme pre teba pro tip: pokiaľ nemáš, zaobstaraj si starú dobrú kefu na bradu, ktorou z pod brady bez ťažkostí vymetieš všetok pot, odumretú kožu a ďalší bordel.

Nezabúdaj: ženy nemajú rady veľkých špindírov, preto čím viac sa potíš, tým sa treba viac sprchovať. Tým sa umýva aj tvoja brada. Voda je super, ale suší chlp: nezabudni preto bradu pravidelne hydratovať či už dobrým olejom na bradu alebo vyskúšaj balzam na bradu. Navyše tým bradu kvalitne vyživíš a ochrániš pred slnkom a teplom.

2. Cíť sa s bradou ako ryba vo vode. Aj po vode.

Vieš si predstaviť leto bez vody? To asi málokto. More, jazero či rieka, vo všetkých sú baktérie, ktoré sa však škaredo pohrajú s tvojím porastom. A to sme sa ešte nedostali k chlórovanej vode z bazéna, ktorá bradu a pokožku pod ňou zbaví kožného mazu - prirodzeného oleja, ktorý udržuje bradu hydratovanú. Bez neho budú tvoja brada a fúzy suché, krehké a náchylné na poškodenie.

Preto neváhaj zakročiť: po tom, ako si doplával, bradu dôkladne osuš uterákom. Pri umývaní použi šampón na bradu, aby si sa zbavil baktérií a chlóru, následne bradu opäť osuš a nanes olej na bradu, aby si ju vyživil a hydratoval. Nechaj bradu samovoľne doschnúť v tieni, nikdy nie pod priamymi slnečnými lúčmi.

3. Lesy, polia, lúky. Keď príroda volá.

V lete sa nám ťažko sedí na prdeli. Čas chceme tráviť pekne aktívne v prírode turistikou, kempovaním a podobnými výletmi. Okrem štandardného hazardu pre bradu ako špina, prach, prípadne samotné časti prírody, leto prináša aj komáre a ďalšiu háveď, ktorá si ľahko môže pomýliť tvoj les so skutočným lesom.

Najväčším problémom sú však kliešte. Každý rok sa dá počuť o chlapoch, ktorí našli kliešťa vo svojej brade alebo ešte horšie - usadené v koži pod bradou. Lymská borelióza nie je vtip, takže aj keď si nebehal po lesoch ako yeti alebo zarastených poliach ako diviak, nebude na škodu si bradu pravidelne skontrolovať. Kedykoľvek sa vrátiš dovnútra, dôkladne si prečeš bradu kefou, vytras všetky chrobáky a zbav sa nečistôt. Prstami bradu dobre prehmataj a prever, že na nej a ani na pokožke pod ňou nemáš neželaných podnájomníkov.

4. Brada verzus jedlo v lete: boj na dlhé chlpy

Najlepšie jedlá, bez ktorých leto nie je leto, sa absolútne najdebilnejšie jedia, pokiaľ si bradáč. Reč ide o všelijakých zmrzlinách, langošoch, melónoch a podobne. Bratu, lepšie to nebude: s bradou bude takéto jedlo vždy aj o boji. Čo ti môžeme poradiť je mať po ruke hrebeň, napríklad skladací, ktorým po utretí brady vyčešeš všetky omrvinky, zvyšky cesnaku, syra. A ženy, lebo s bradou si predsa zviera, ktorému sa ťažko odoláva.

5. Ľudia neustále sa pýtajúci, či ti v tej brade nie je teplo

Fakticky sme pokryli všetky živly a elementy okrem tej najväčšej katastrofy: ľudského faktora. Asi neexistuje bradáč, ktorý by sa aspoň raz v živote nestretol s komentármi či otázkami ohľadom jeho brady. V lete so stúpajúcou teplotou zábava graduje, a preto si môže veľa ľudí neodpustiť otázku: nie je ti v tej brade teplo?

Ruku na srdiečko, nemáme pre teba odpoveď ako sa tejto situácii vyhnúť. Treba sa mentálne pripraviť na to, že ak ťa pán boh obdaril zopár centimetrami aj tam hore, aspoň 10x počuť túto otázku pravdepodobne jednoducho budeš.

Chápeme, začínať rozhovor býva niekedy ťažké, najmä pokiaľ ide o cudzích ľudí. Väčšina to aj myslí v dobrom, no je jasné, že po piatej takejto otázke už budeš potrebovať pivo s vodkou alebo niečo ešte lepšie. Náš návrh je mať pripravených pár odpovedí, s ktorými túto situáciu ustojíš ako pán. Tu je zopár návrhov:

Človek: „Nie je ti v tej brade teplo?”
Ty: usmej sa, povedz: „Áno,” a odíď. Proste odíď.

Človek: „Nie je ti v tej brade teplo?”
Ty: „Je, vkuse sa mi v nej roztápajú ženy”. Zakonči to frajerským úsmevom alebo žmurknutím.

Človek: „Nie je ti v tej brade teplo?”
Ty: „Je leto. Všetkým je teplo.“

Blbá otázka, blbá odpoveď, chápeš.

Záver

Veríme, že s týmito piatimi tipmi od Jima leto prežiješ v pohode a bez ujmy na zdraví. Vybav sa potrebnými pomôckami, obrň sa trpezlivosťou a uži si leto na maximum. Prejdi si ponuku v našom eshope alebo si to uľahči naším top výberom. A ak ťa napadnú nejaké otázky ohľadom starostlivosti o tvoj porast, smelo sa pýtaj, sme tu.