Poštovné zdarma pri objednávkach od 39 €

Často sa stáva, že je brada deformovaná zle stanovenými hranicami línií na krku. Uchráň svoju bradu od takéhoto osudu. Pozri sa ako na to a „uši“ si líniu svojej brady na mieru tak, aby vyzerala čo najlepšie. Určenie dobrého tvaru hranice brady na krku je tak trochu umenie. Návod popísaný nižšie ti pomôže dosiahnuť dobrý výsledok, pričom tvojím cieľom by malo byť vytvoriť líniu bradu na krku plynulého tvaru, ktorý je „príjemný oku“.


Načo sa trápiť s definovaním línie brady na krku?

Samozrejme môžeš sa na to vybodnúť a nechať svoju bradu rásť nadivoko, výsledok však často nevypadá tak dobre ako keď brade trochu pomôžeš a dáš jej nejaký tvar. Definovanie hranice brady na krku výrazne uhladí jej celkový vzhľad.

Vyhni sa tejto najčastejšej chybe

Nestanov líniu na krku príliš vysoko. Takto definované línie môžu zdeformovať tvar brady. Bohužiaľ táto chyba sa stále často objavuje najmä vďaka tomu, že nováčikovia, ktorí s bradou len začínajú, sa nechávajú inšpirovať bradistami so zlou spodnou líniou brady, pričom si myslia, že to tak má byť. Urob to správne! Urob to poriadne! Čítaj nižšie.

Návod na správne určenie línie brady na krku

Každá brada je tak trochu individualista, preto si aj ty tento návod uprav podľa seba a svojich možností. Napríklad pokiaľ je hranica medzi tvojím krkom a bradou nie jasne definovateľná, vyber si vhodný bod medzi nimi. Hlavne sa uisti, že tento bod nebude príliš vysoko.

Krok 1: predstav si líniu od ucha k uchu


Predstav si čiaru, ktorá prechádza od končeka jedného ucha, popod sánku až k druhému uchu.


Krok 2: Predstav si líniu rozširujúcu sa nadol po bokombradách


Je to línia, ktorá ide zvisle popri uchu a pretína prvú líniu (od ucha k uchu)


Krok 3: zaobli bod pretnutia línií


Zaobli bod, kde sa pretínajú línie z 1. a 2. kroku. Pri tomto zaoblení sa môžeš vrátiť trochu viac smerom k uchu.

Výsledná línia brady na krku


Týmito krokmi dosiahneš ideálnu líniu brady ako je naznačené na nasledujúcom obrázku. Uprav svoju bradu tak, aby sedela s novodefinovanou líniou. Tieto kroky môžeš pozmeniť tak, aby sedeli tvojim vlastným preferenciám, napríklad sa môžeš rozhodnúť pre ostrejší uhol alebo nižšie položenú líniu. Hlavné je vytvoriť čistý, príjemný tvar a vyhnúť sa chybe definovania línie na krku príliš vysoko.

Omrkni aj definovanie línie brady na lícach.

Zdroj: beards.org