Poštovné zdarma pri objednávkach od 39 €

Je ekonomickým nezmyslom utrácať rok čo rok kopec peňazí za top stylingové prípravky na vlasy, pokiaľ sa poriadne nestaráš presne o to miesto, kam ich aplikuješ. Predtým, než sa načiahneš pre akýkoľvek stylingový prostriedok, je potrebné tvoje vlasy poriadne umyť. A bolo by celkom naivné si myslieť, že ich stačí trochu pocapkať rukou zatiaľ čo stojíš v sprche. Ako teda na to?

Každý chlap je v otázke svojich vlasov iný. Dôležité je, ako rýchlo sa jeho vlasy stávajú mastnými. Maz, ktorý pokožka pod vlasami produkuje je esenciálny olej, ktorý sa stará o zdravie vlasov. Problém nastáva, keď to pokožka s jeho produkciou preháňa. Prečo to ale robí? Má na to vplyv niekoľko faktorov.

Typ vlasov – podľa toho, aký máš typ vlasov ich môžeš potrebovať umývať denne, raz za pár dní, raz za týždeň či ešte menej. Sú muži, ktorí si umyjú vlasy raz za dva týždne a sú v pohode. Ak si budeš vlasy umývať príliš frekventovane, môžeš tým ich mastenie ešte viac urýchliť.
Aké prípravky používaš a ako často – v tomto storočí a v tejto spoločnosti používa vlasovú kozmetiku pomerne veľa mužov, aspoň teda v nejakej forme (kroťme fantáziu). V dôsledku toho si chlapi musia umývať vlasy kľudne aj každý deň, aby sa zbavili zvyškov svojho predošlého stylingového pokusu. 
Životný štýl všeobecne – časté návštevy posilky a robenie aj iných setov ako 15 selfie fotiek po 5 kruhov spôsobuje, že sa viacej potíme, a tak si spokojne žijeme v svojich tekutinách produkujúc ešte viac mazu vo vlasoch a iného bordelu. Jedlo, ktoré jeme má tiež vplyv na zdravie a kvalitu našich vlasov. Vyhni sa junk foodu (rýchlemu občerstveniu) a prejdi na niečo zelené (nie, nie trávu). Ak si ten typ chlapa, ktorý rád pravidelne behá… rukou po svojich vlasoch (si sa zľakol, čo?) aj to spraví rozdiel, ak sa budeš krotiť. Nechytať, iba pozerať.

Správny šampón a kondicionér – priorita č.1

Nečakané odhalenie: šampóny a kondicionéry hrajú významnú úlohu v tom, keď vlasy potrebujú svoju minútku očisty. Lacné produkty majú tak trochu paradoxný efekt, pretože ich nekvalitné ingrediencie zapríčinia, že vlasy zmastnejú oveľa rýchlejšie. Jednou takou zložkou, nad ktorou treba nadvihnúť obočie je vo vode nerozpustný silikón. Vyvaruj sa teda lacným kondicionérom, sprejom alebo voskom na vlasy, ktoré ho obsahujú. Táto prefíkaná zložka obalí vlas tak, aby vytvorila ilúziu prirodzeného lesku a silu, no pri dlhšom užívaní takého prípravku sa silikón začne kopiť na pokožke a vlasy začnú mastnieť, keďže sa len tak ľahko nerozloží.

Rozdiel medzi šampónom a kondicionérom

Táto otázka je určite niečo, nad čím sa už mnoho chlapov zamyslelo a teraz prišiel čas, kedy si hodný poznať pravdu. Internet ti rád natrepe plno poloprávd a neprávd o týchto dvoch prípravkoch, ako a kedy ich používať, v akom poradí. Drž sa ale tradície. Šampón je prostriedok na čistenie vlasov, ktorý otvára vlasové kutikuly (vrchná obalová vrstva vlasu) predtým, ako rozkladá nahromadené oleje a nečistoty. Kondicionér zatvára vlasové kutikuly a dodáva vlasom lesk doplnením prirodzených olejov. Táto dvojica prípravkov na vlasy funguje v určitom poradí a spoločne, takže používať jeden bez druhého môže znamenať skončiť s mastnými, suchými a špinavými vlasmi. Môže to tiež viesť k podráždeniu pokožky.

Ako vyťažiť zo šampónu a kondicionéru maximum

Vlasy by si mal počas ich umývania šampónovať dvakrát (tj. nanesieš, opláchneš, nanesieš, opláchneš). Prvá dávka šampónu ničí bariéry vytvorené olejmi a nečistotami, a druhá dávka umožňuje zložkám šampónu robiť svoju robotu – aktívne čistiť vlasy aj pokožku pod nimi. Keď aplikuješ šampón, je dôležité, aby si ho vmasíroval do vlasov aj pokožky. Keď opláchneš z vlasov druhú dávku šampónu, nanes kondicionér, ale daj si pozor, aby si ho nanášal len na vlasy, nie na pokožku pod nimi. Oleje v kondicionéri sú totižto navrhnuté špeciálne pre vlasy a môžu byť pre pokožku príliš mastné. Následne sa ubezpeč, že si kondicionér z vlasov poriadne vymyl. 

Posledná rada na záver

Pokiaľ sa nevieš rozhodnúť, aké prípravky na vlasy si kúpiť, spýtaj sa svojho barbera či kaderníka, nech ti dajú svoj profesionálny praxou ostrieľaný názor. Taktiež pamätaj, že lacné výrobky  nebývajú dobré a dobré výrobky nebývajú lacné. Ak chceš finiš na úrovni barbershopu, skús náš šampón a kondicionér od Bluebeards Revenge. Vlasy po nich budú čisté, jemné a vitálne.