Poštovné zdarma pri objednávkach od 39 €

Aj keď neexistujú žiadne oficiálne štastiky o náraste popularity brady, stačí sa pozrieť okolo seba (prípadne na seba) a je zrejmé, že brada má armádu svojich vyznávačov. Nie každý však vyhral v genetickej lotérii. Tým, ktorým príroda tak bohate nenadelila dáme zopár rád a trikov. Poďme pekne od začiatku: čo teda vplýva na rast brady?

1. Testosterón, to ty?

Impulzívna odpoveď by bola áno. Avšak, väčšina mužov má podobnú hladinu testosterónu. Ak by mal muž nízku hladinu tohto hormónu, mal by taktiež znížené množstvo svalovej hmoty ako aj problémy s “tým tam dole”. Pokiaľ sa nič takéto u teba neprejavuje, testosterónová terapia s najväčšou pravdepodobnosťou nepomôže.

Každý i tak intuitívne tuší, že napchávať sa hormónmi nesie určité riziko. Ako naznačuje štúdia realizovaná v roku 2014, muži mladší než 65 rokov mali v dôsledku užívania testosterónov zvýšené problémy so srdcom aj riziko srdcového infarktu. Experimenty s testosterónovými doplnkami na potkanoch poukázali na zvýšené riziko vzniku zhubných nádorov. Vedľajším účinkom užívania testosterónových doplnkov je, že sa tým redukuje ich prirodzená produkcia a telo začína byť závislé na tomto syntetickom externom zdroji.

2. Odpoveď na všetko: genetika

Tak, ako “dedíme” napríklad výšku, získavame aj mnoho iných vzhľadových atribútov vrátane ochlpenia. Ako veľmi huňatý budeš silne závisí od tvojich genetických predpokladov. Pokiaľ mali tvoji predkovia brady, s veľkou pravdepodobnosťou sa jedna ujde aj tebe. Ak mali tváre od prírody hladké, veľmi ťa nepotešíme..

3. Životospráva

Nebuď flákač. Pravidelný spánok a správna strava sú jedným z faktorov, ktoré zavážia. Ďalej sa odporúča znížiť množstvo stresu, nefajčiť a starať sa o pokožku. Pokiaľ ťa príroda neobdarila, samozrejme nemôžeš čakať zázraky, ale vytvoriť pozitívne podmienky pre rast brady je to najmenej čo môžeš pre seba (aj pre ňu) urobiť, ak máš aspoň nejaké predpoklady jednu mať.

Ak je tvoj problém genetika, bohužiaľ ti nevieme pomôcť. Ak ti na tvári predsa len dačo rastie a tvoj problém je pomalý rast, nedostatočne hustá brada alebo nezarastené hluché miesta, máme pre teba riešenie: Bradorast.

Bradorast je zmes vitamínov, ktorá ti pomôže si vypestovať najlepšiu bradu akú ti tvoja genetika dovolí mať. Tento výživový doplnok naboostuje tvoj organizmus všetkým potrebným pre urýchlenie rastu a zahustenie brady. Z týchto 46 aktívnych zložiek je najvýznamnejší biotín.

Biotín? A to sa čím živí?

Biotín známy tiež pod menami vitamín B7 alebo vitamín H patrí do skupiny B vitamínov, ktoré pomáhajú telu premieňať karbohydráty na energiu a metabolizovať tuky spolu s proteínmi. B vitamíny sú potrebné pre zdravú pokožku, vlasy (ochlpenie), oči a pečeň. Biotín taktiež napomáha správnej funkcii nervového systému. Stres je častá príčina vypadávania vlasov, a tak biotín zabezpečuje dvojitú ochranu aj nervov, aj vlasových folikulov.

Keďže je tento vitamín rozpustný vo vode, telo ho v sebe neskladuje a je potrebné ho dopĺňať.

Ďalšie významné zložky:

  • Vitamín A (betakarotén) zabezpečuje optimálnu produkciu kožného tuku a tým zmenšuje svrbenie brady počas jej rastu. Udržiava vlasové folikuly a pokožku hydratované, čo je dôležité pre každý zdravý chlp. Taktiež dodáva chlpom elasticitu.
  • Vitamín C nielen posilňuje imunitu, ale sa aj podieľa na produkcii kolagénu. Stará sa o vitalitu vlasu či pokožky, pričom zabraňuje suchým, štiepiacim sa vlasom. Taktiež pomáha zmierniť ich vypadávanie.
  • Vitamín E je najviac známy ako kľúč k zdravej pokožke. Zvyšuje prietok krvi, čím rozvádza kyslík a živiny do vlasových folikúl. To vedie k optimálnemu prostrediu pre rast ochlpenia.
  • Vitamín D aktivuje spiace vlasové folikuly a pomôže im rásť.
  • Vitamíny B1, B6 a B12 podporujú a urýchľujú rast už existujúcich vlasov či ochlpenia.
  • Vitamín B3 (niacín) rovnako ako E podporuje cirkuláciu krvi, čo napomáha rastu ochlpenia. Jeho efektívnosť riastie pokiaľ sa kombinuje s biotínom.
  • Prírodná síra (MSM) je základ optimálneho zdravia, ktorý pomáha vyživovať bradu aj pokožku na tvári.
  • Extrakt prasličky roľnej posilňuje vlasové folikuly, aby rástli silnejšie a zdravšie. Praslička má najvyšší podiel organického kremíka spomedzi všetkých rastlín.
  • Kyselina para-aminobenzoová (PABA) bráni šediveniu vlasov a prinavracia šedivým vlasom ich pôvodnú pigmentáciu, pokiaľ bolo šedivenie spôsobené stresom alebo nedostatkom vitamínov.
  • Zinok a meď slúžia ako prevencia pred vypadávaním vlasov a podpora rýhleho rastu.

A nakoniec si dajme rýchle repete: Bradorast je výživový doplnok, ktorý pomôže tvojim chĺpkom brady rásť rýchlejšie a silnejšie než kedykoľvek predtým. Výsledky užívania sa môžu prejaviť už po 4 týždňoch, ale odporúčame ho užívať minimálne 3 mesiace. Efektivita akýchkoľvek výživových doplnkov závisí od rôznych prvkov vrátane stravovacích návykov, životného štýlu či genetiky. O priebehu užívania počas prvých 3 týždňov sa dočítaš v našom ďalšom článku.

Želáme dostatok trpezlivosti a krásne husté brady!

Zdroje:
1. healthline.com
2. journals.plos.org
3. press.nedocrine.org
4. beardresource.com
5. realbeardedmen.com
6. umm.edu
7. eotazky.sk
8. healthtipsss007.blogspot.ru
9. ehow.com
10. naradanews.com