Poštovné zdarma pri objednávkach od 39 €

Či sa to ľuďom páči alebo nie, brady tu boli, sú, aj budú, a to v rôznej dĺžke, farbe a štýle. Na jeseň brady neodlietavajú do teplých krajín, a tak sa o tú svoju potrebuje každý poriadny bradáč dobre postarať, pretože okrem bežných problémov ako pohľady iných borcov či ženy, ktoré by si rady siahli na tvoju pýchu, treba čeliť ešte aj schizofrénii počasia, akú jeseň vždy prinesie. Presne preto bradí boh stvoril balzam na bradu.

Ako funguje balzam na bradu

Nie je to žiadna raketová veda. Balzam na bradu funguje ako kondicionér, ktorý netreba vymývať von: jednoducho ho nanesieš na bradu a fúzy a necháš ho pracovať, aby ich hydratoval, vyživil a zjemnil. O všetku túto mágiu sa starajú 4 základné komponenty: tuhé tuky, nosné oleje, vosk a esenciálne oleje (napr. bambucké maslo, jojobový olej, včelí vosk a olej z cédrového dreva).

Potrebuje bradáč používať balzam na bradu?

Krátka odpoveď: áno. A teraz dlhá odpoveď. Balzam bradu štýluje a vyživuje, preto najmä v období ako je jeseň, keď bradu vystavuješ premenlivému a nepriaznivému počasiu, by mal byť každodennou záležitosťou. Balzam sa aplikuje pomerne ľahko: krúživým pohybom prsta vyškrabni z obalu potrebné množstvo, rozotri a zohrej medzi dlaňami, aby si sa zbavil možných hrudiek a balzam bol poddajný. Následne rovnomerne aplikuj na bradu pohybom zhora nadol a doštýluj ju do požadovaného tvaru. Začeš bradu hrebeňom alebo kefou a máš vybavené.

Balzam na bradu + olej na bradu = to správne kombo

Aj keď slúžia na rôzne účely, obvykle sa navzájom dopĺňajú a poskytnú tak tvojej brade kvalitnú starostlivosť. Balzam a olej na bradu sú jednoducho starí parťáci. Olej na bradu presiakne cez všetku suchotinu a pri správnej aplikácii sa dostane až k pokožke, kde zabráni jej vysychaniu a následnému svrbeniu, čím poskytne pôdu pre rast brady. Tuhé komponenty balzamu ako tuky a vosky zase brade poskytnú prirodzenú fixáciu a uľahčia jej štýlovanie. Spoločne tak olej a balzam bradu poriadne vyživia a pomôžu jej chrániť sa pred počasím, ktoré jej dá dobre zabrať, ako napríklad také fajné jesenné.

Denným používaním oleja a balzamu si tak môžeš užiť výhody oboch produktov súčasne a dosiahnuť tak zdravú, na dotyk jemnú a dobre upravenú bradu, ktorá nevyzerá ako keby ju požula krava.

Koľko balzamu a oleja by si mal na bradu aplikovať?

Lepšie raz vidieť ako 10x počuť, preto sme pre teba pripravili grafickú pomôcku:

Benefity pravidelného používania

Zhrňme si to. Malá troška balzamu každý deň spraví veľký rozdiel:

  • jednoduchšie štýlovanie: vďaka tuhým komponentom ako tuky a vosk s balzamom bradu ľahšie naštýluješ do požadovaného tvaru.

  • zväčšenie objemu: mať peknú celistvú bradu vie byť niekedy problém. Vďaka tuhým komponentom a možnosti štýlovania ti balzam pomôže bradu viac uceliť a prekryť slabšie miesta, čím sa celkovo vizuálne zväčší jej objem.

  • ochrana pred vonkajšími elementami: brada v dôsledku vlhkosti, chladu, silného vetra, ale aj príliš veľa slnka stráca dôležité bielkoviny. Každý chlp, o ktorý sa obtrel balzam je tak obalený tenkým filmom, ktorý ho chráni.

  • dobré zdravíčko: balzam bradu vyživí, čím pomáha zabrániť vypadávaniu chĺpkov a svrbeniu brady.

  • nerušivá vôňa: vďaka olejom obsiahnutým v balzame bude tvoja brada príjemne voňať. To chceš, lebo každá žena ocení, keď chlap primerane a pekne vonia.

Záver

Nepodceňuj balzam a jeho prínosy, najmä na jeseň, kedy tvoja brada dostáva premenlivým počasím zabrať. Smelo ho kombinuj s inými produktami ako olej na bradu, aby si dosiahol pre svoju bradu maximálny prínos. Potrebuješ poradiť s výberom? Píš, volaj, posielaj holubov. Sme k dispozícii!