Poštovné zdarma pri objednávkach od 39 €

Prišlo leto a to je dôvod prečo sa mnoho mužov rozhodlo oholiť. Je to však chyba. Brada je ochranou ako aj prirodzeným “chladičom” počas letných dní.

Je načase vyvrátiť pravidlo o holení brady na leto! "Ohoľ si bradu, ide leto a bude ti teplo!" Keď ti toto niekto povie, prosím ťa, otvor mu dvere a výhoď ho von. Brada je počas letných teplých dní veľkou výhodou. Udržiava ťa v chlade a pôsobí ako prirodzená ochrana pred slnkom s až 21 UPF - je to však individuálne.

Samozrejme, Jim vie aj o nepríjemnostiach brady, ktoré sa v lete zhoršia. Ale potenie pod bradou či zachytávanie nečistôt musí zvládnuť každý poriadny chlap!

A pokiaľ sa ťa predsa len niekto opýta: "prečo máš bradu, keď je tak teplo?" Jednoducho sa usmej a odpovedz: "brada je skvelá a leto na tom nič nemení!"

Aby brada vyzerala dobre a chránila aj počas letných dní, stačí si osvojiť pár zvykov, to je všetko.

Pravidelne si umývaj bradu!

Ako po celý rok tak aj v lete je nutné si bradu poriadne umývať a zbavovať ju hrubých nečistôt či baktérií šampónom na bradu a fúzy. V tele to platí dupľom, pretože sa vieš spotiť ako prasa a slaný pot sa rád zachytáva na bradu a fúzy, ako už iste vieš. Jim radí používať šampón bez sulfátov, ktorý nevysušuje.

Nezabudni ani na kondicionér a nech ti nenapadne používať ten od tvojej polovičky! Na bradu a fúzy nesmieš použiť kondicionér na vlasy, pretože fúz má inú štruktúru ako vlas! Kondicionér na vlasy tvoju bradu poškodí. Kondicionér na bradu pomôže, aby bola mäkká, lesklá a pokožka pod nimi nesvrbela. Vyhneš sa tak aj nepríjemným šupinkám z pokožky.

Vlasy sú tiež tvoje!

...pokiaľ ich máš.

Určite bude potrebné zaobstarať si kondicionér nie len na bradu, ale aj na vlasy. Môžeš použiť aj kondicionér od polovičky, pokiaľ nemá farbené vlasy a chceš voňať ako jahôdka. Pokiaľ ti je blízka vôňa chlapa, Jim odporúča kondicionér, ale aj šampón od Bluebeards Revenge.

Hydratuj nielen bradu a fúzy, ale aj pokožku tváre!

Brada je hrubšia ako vlásky na iných častiach tela a o to väčšiu hydratáciu si vyžaduje. Pokiaľ sa na tento krok vykašleš, dá ti to pocítiť a môže byť podráždená, suchá, dokonca sa ti môže odvďačiť aj lupinami. A to fakt nechceš!

Na hydratáciu brady a fúzov siahni na niečo s ľahšou konzistenciou. Napríklad balzam na bradu alebo príjemný olej. Jim má bohatú ponuku a pokiaľ máš zvláštne požiadavky určite sa ti bude rád venovať, len mu napíš! Pokiaľ skúsiš akýkoľvek produkt od Fine Fettle, nebudeš ľutovať!

Používaj opaľovací krém

Pri hydratácii brady nezabudni ani na tvár. Počas leta je dôležité k hydratačnému krému pridať aj krém s UV faktorom. Slnko totiž pokožku poriadne vysušuje a spôsobuje rýchlejšie starnutie pleti.

Haló, pitný režim je dôležitý

Kožné bunky tvorí na 90% voda, takže dostatok vody každý deň udrží pokožku, vlasy a bradu zdravú. Pi aspoň 8 pohárov denne čistej vody a uvidíš, deň bude lepší a brada krajšia.

Tvaruj, štýluj, strihaj...

Určite nezabúdaj na to, aby bola brada krásna pri nanášaní oleja, balzamu alebo iného ľahkého prípravku. Neboj sa použiť nožničky a zastrihni bradu pokiaľ je poškodená, alebo niečo trčí tam, kde nemá.

A vidíš, pár rád od Jima a si krásny bradáč aj počas leta. Navyše je brada zdravá a ty spokojnejší...A polovička tiež!