Poštovné zdarma pri objednávkach od 39 €

Nie každý muž nechá to opačné pohlavie čo i len pohladkať svoju pýchu a tým mám teraz na mysli bradu. V tomto som fakt zas*aný šťastkár, keďže ten môj je natoľko benevolentný, že sa mi zverí do rúk ešte aj keď príde na rad téma starostlivosť o bradu a všetko okolo toho. Tak nejak sa z toho stala veľmi príjemná spoločná pondelková aktivita, mňa to baví a on má o starosť menej. Momentálne máme sparťanské podmienky, takže celý rituál sme zredukovali len na 3 pomôcky: nožnice, hrebeň a vosk.

Nálezový stav v pondelok ráno

Trochu strapaté všade, po týždni fúzy už prerastajú cez pery, čo musí liezť celkom pekne na nervy. Brada už kúsok podrástla, sem-tam sa nájde nejaký dlhší odstávajúci vlas alá chytač TV signálu a tak nejak. Začešem vlasy a ide sa na to.

Ide sa strihať!

Beriem do rúk nožnice spolu s hustým hrebeňom a začínam fúzami, ako naznačujem na obrázku. Neviem, aké máte kto techniky, ja idem od krajov ku stredu pier, pričom pri kraji si určujem novú výšku fúzov a tej sa teda držím smerom na stred pier. Fúzy strihám len nad perami, mimo pier ich neskracujem pokiaľ špeciálne neodstávajú. Nestrihám ich úplne kolmo na vlas, ale tak šikmejšie, aby nezavadzali pri artikulácii. Niekedy toto za týždeň stačí, len podstrihnúť fúzy a zvyšnú bradu nechávam rásť, záleží od osobných preferencií v otázke dĺžky.


Ďalším krokom je podstrihnutie samotnej brady, nakoľko +- toto je optimum, ktoré manžel preferuje a pri pridlhej brade a tom správnom oblečení už máva jeho vzhľad ten dokonalý homeless nádych. Začínam strihať až hore od ucha, kde vlasochlpy (volajme to vlasochlpy na tomto mieste) odstávajú fakt šialenými smermi a deformujú celkovú tvár pri pohľade spredu. Takto prejdem až do polovice brady pod perami a potom sa presuniem na “odvrátenú stranu mesiaca”.


Posledné strihanie je zarovnávanie + sem-tam sa objaví opäť nejaký ten pridlhý, odstávajúci vlas, ktorý si prosto koleduje o odstrihnutie.

Trochu vosku nezaškodí

Takto už brada sama o sebe vyzerá uhladene, ale to je len čistý trol, ktorý po prvom oblečení mikiny/svetra veľmi ľahko zmizne, preto naberám nechtom vosk na bradu, v tomto prípade je to náš Angry Norwegian Exoskeleton, ktorý je dostatočne silný nato, aby skrotil aj viac rebelujúce brady. Vosk je potrebné rozohriať trením prstov/dlaní tak, aby v ňom neostali hrudky. Nikto predsa nechce voskové bobky v brade.


Následne nanášam vosk smerom odhora nadol najskôr na bradu a potom na fúzy smerom od stredu pier po okraje von. Dílo zkázy dokonáno!


Manžel sa síce nahodil tvár typu “boha Vera, vyhodím Ťa von oknom”, ale ubezpečujem vás, že to je len foťákom, alergiou a tým, že je ráno. Dožila som v zdraví až do večera a osobne postujem tento článok.


A tu už máme výsledok


Tak čo? Ako to robíš ty? Máš nejakú špeciálnu techniku, s ktorou by stálo za to podeliť sa?