Poštovné zdarma pri objednávkach od 39 €

Mať dobrý účes znamená mať štýl. A mať štýl vie celkom slušne nakopnúť sebavedomie, najmä ak si môžeš užívať pohľady či komplimenty dám prakticky všade, kde sa zjavíš. Kozmetika na vlasy je ale poriadne široký pojem, v ktorom každý menej ostrieľaný chlap veľmi ľahko zablúdi. Len na štýlovanie vlasov existuje hneď niekoľko typov produktov. Ale neobávaj sa, netreba robiť experimenty, aby si si ozrejmil, čo je čo. Poď si s nami prejsť jednotlivé stylingové prípravky a čo od nich môžeš čakať.


Pomáda na vlasy – tradičný stylingový prípravok mužov

Ak chceš vlasy, ktoré vystúpia z radu, pomáda je tá správna voľba. Do momentu, ako ju poznáme dnes si prešla pomerne dlhú cestu. Vyčaruješ s ňou účesy ako Pompadour, Quiff či Ducktail. Originálne, pravé pomády fungujú najmä na olejnatých zložkách. Sú veľmi vhodné aj pre aktívny život. Či už chodíš do posilky alebo často von, nevypotíš ju a účes bude držať. Pomády zvyčajne voňajú príjemne chlapsky a nie tak silno ako spreje na vlasy. Používať ich môžeš na hrubšie a stredne hrubé vlasy a rôzne dĺžky vlasov. Odporúčaná dĺžka vlasov je 2,5 – 10 cm. Ak je pre teba najviac dôležitý objem účesu, pomády ti nejaký ten objem zabezpečia, ale nevyrovnajú sa vosku či hline.

Aplikácia pomády

Pravdepodobne zistíš, že na aplikáciu pomády a štýlovanie tvojho účesu bude lepšie si vydeliť dostatok času, nakoľko budeš mať trochu mastné ruky, čo trochu trvá zmyť. Tak ako väčšina kozmetiky na vlasy, pomáda na vlasy sa používa ľahko. Naber si menšie množstvo pomády o veľkosti lieskového orieška na dlaň, následne rozotri a mierne zahrej pomádu trením dlaní o seba. Prehrabávaním vlasov rovnomerne nanášaj pomádu na vlasy, až kým nedosiahneš požadovaný účes. Väčšina mužov používajúcich pomádu chce dosiahnuť uhladený, dokonalý účes bez odstávajúcich vlasov, preto môžeš vlasy ešte prečesať hrebeňom. Ak chceš viac lesku, aplikuj pomádu na vlhké vlasy. Ak chceš menej lesku, aplikuj pomádu na suché vlasy.

Opomenutiahodné vlastnosti pomády na vlasy

  • Pomáda na vlasy dodá vlasom vysoký až stredný lesk
  • Vlasy môžeš dňom upravovať, pomáda nevyschne ani nezanechá na vlasoch suché “omrvinky”
  • Máva rôzne veľkú silu držania účesu, rozhodni sa podľa typu svojich vlasov. Ak máš jemné vlasy, stačí ti slabšia, ak máš ťažšie vlasy, vyber si silno držiacu.
  • Väčšina pomád ťa nedoženie svojou cenou na mizinu, pohybujú sa v pomerne príjemných cenových hladnách

Vosk na vlasy – najpopulárnejší stylingový prípravok

Ver či never, vosk na vlasy je vraj najpopulárnejší spomedzi všetkých stylingových prípravkov na vlasy. Údajne najmenej 75% z nich obsahuje vosk. Prvýkrát sa vosky objavili u Galov v dobe Júliusa Cézara. Sú zhotovené z včelieho vosku a často sú riedené olejmi alebo tukmi, aby boli poddajnejšie. Oleje navyše dodajú účesu lesk, nakoľko samotný vosk by sa postaral len o matný vzhľad.

Vosky na vlasy majú tie najprímnejšie vône, ktoré sa rôznia od žuvačky cez drevnaté a zemité vône. Čo ale skutočne odlišuje vosky od ostatných stylingových prípravkov je ich sila a vzhľad vlasov. Vosky silne až veľmi silne držia účes a nedodajú mu toľko lesku ako pomády. Sú vhodné na hrubšie, ťažšie vlasy ako aj jemné vlasy a rôzne dĺžky vlasov. Využijú ich aj ľudia s citlivou pokožkou, pre ktorých sú spolu s hlinami vhodnejšie než pomády. Nedosiahneš s nimi ale uhladený účes. Naopak sú vhodné na strapaté účesy, špice a rôzne ďalšie rockové či punkové účesy. Vosk na vlasy oceníš, ak sa stále ponáhľaš – vlasy rýchlo naštýluješ, ruky rýchlo umyješ a je to.

Aplikácia vosku na vlasy

Naber si menšie množstvo vosku o veľkosti lieskového orieška na dlaň, a následne vosk trením dlaní zohrej. Nanes rovnomerne na vlasy tak, aby si dosiahol požadovaný účes. Začínaj pri korienkoch vlasov a postupuj k ich druhému koncu. Pre silnejšie držanie vlasov aplikuj na vlhké vlasy, pre menšiu silu vosku aplikuj na suché vlasy.

Opomenutiahodné vlastnosti vosku na vlasy

  • Vosk na vlasy dodá vlasom menší lesk než pomáda
  • Vlasy môžeš dňom upravovať, vosk nevyschne ani nezanechá na vlasoch suché “omrvinky”
  • Má miernu až veľkú silu a je vhodný aj pre jemné vlasy
  • Cenovo sa vosk pohybuje od smiešne lacných až po extrémne drahé. Dbaj preto na pomer kvality a ceny

Porovnali sme si pomádu na vlasy s voskom a snáď sme ti v tejto téme urobili jasnejšie. V nasledujúcom článku ti priblížme gél a hlinu na vlasy.